Instytut Integralnej Psychoterapii Gestalt

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Psychoterapia Psychoterapia grupowa trening terapeutyczny Gestalt

Trening terapeutyczny Gestalt

Email Drukuj PDF

Psychologiczne Treningi Rozwoju Osobistego w ujęciu Gestalt 

Psychologiczne treningi rozwoju osobistego są okazją do poznania siebie, uwrażliwienia na potrzeby własne i innych, doświadczenia takich relacji z innymi ludźmi, które oparte są na otwartości, ufności, bliskości. Są okazją do uzyskania informacji zwrotnych o tym, jak spostrzegają Cię inni ludzie. Sposobem pracy jest bezpośrednie doświadczenie bazujące na emocjonalnym przeżyciu. W trakcie treningu możesz nauczyć się nowych sposobów rozwiązywania trudnych emocjonalnie kontaktów i sytuacji z osobami bliskimi, z przełożonymi, podwładnymi itp. 

Nasza oferta jest dwustopniowa: pierwszy krok – to uczestniczenie w treningu otwarcia, który ma charakter interpersonalny z elementami pracy nad problemami osobistymi; drugi krok i następne – to trening terapeutyczny, który stwarza warunki do przepracowania aktualnych i przeszłych konfliktów emocjonalnych oraz okazję do głębokich zmian psychicznych w pożądanym kierunku. 

Trening pracy z ciałem 

To okazja do poszerzenia świadomości siebie w aspekcie związku ciała z psychiką. 

Psychologiczny trening rozwoju osobistego o charakterze terapeutycznym, ukierunkowany na odkrywanie związku psychiki z ciałem oraz ciała z psychiką. Umożliwia przepracowanie blokad oddechowych i napięciowych oraz poszukiwanie sposobów ekspresji uczuć, poznawanie "mowy ciała". 

Metodyka treningu wykorzystuje techniki terapii Gestalt, ćwiczenia i techniki bioenergetyki Lowena oraz techniki relaksacyjne. W trakcie treningu prowadzone są zajęcia ruchowe, gimnastyka inspirowana jogą, zajęcia hydroterapeutyczne. 

Ciało i umysł to jedno, ale nie to samo

Zmieniony: Czwartek, 05 Maj 2011 21:04  

Czerwiec 2020 Lipiec 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Będzie

There are no upcoming events currently scheduled.
Pełny kalendarz