Instytut Integralnej Psychoterapii Gestalt

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Szkoły Szkoła Psychoterapeutów i Trenerów Grupowych

Szkoła Psychoterapeutów i Trenerów Grupowych

Email Drukuj PDF
Szkoła adresowana jest do psychologów, pedagogów, lekarzy i osób z wyższym wykształceniem zajmujących się pomocą psychologiczną, pragnących rozwijać umiejętności zawodowe w kierunku kwalifikowanej psychoterapii ze szczególnym akcentem na psychoterapię egzystencjalną. Szkolenie jest całościowe, specjalistyczne. Obejmuje teorię i metodologię, praktykę kliniczną i superwizję. w zakresie psychoterapii egzystencjalnej oraz podstaw psychoterapii psychodynamicznej, poznawczej i systemowej. Realizatorami są certifikowani psychoterapeuci Gestalt oraz specjaliści-praktycy pozostałych nurtów terapii (Krakowskie Centrum Psychodynamiczne, Ośrodek Psychoterapii Systemowej).

Kierownikiem programu jest Zofia Pierzchała – licencjonowany superwizor i psychoterapeutka.

Nauka w Szkole nawiązuje do tradycji terminowania w relacji mistrz-uczeń.

Szkoła trwa cztery lata (1050 godz.).
  • I rok nauki to 300 godz. kursu podstawowego w nabywaniu umiejętności w nabywaniu pomocy psychologicznej (patrz PPP). (Dwa treningi grupowe po 50 godz. i  8 warsztatów tematycznych po 25 godz.)
  • II-III rok to 600 godz. zajęć teoretycznych i praktycznych prowadzących do specjalistycznych umiejętności terapeutycznych w nurcie Gestalt. Zajęcia te dają także podstawową wiedzę o współczesnych kierunkach psychoterapeutycznych. (Zajęcia realizowane są raz w miesiącu – 30 godz. – od czwartku do niedzieli w grupie podstawowej oraz w małych zespołach)
  • IV rok – 150 godz. superwizji terapii indywidualnych prowadzanych przez studentów Szkoły. (Raz w miesiącu: piątek-sobota – 15 godz.)

Do Szkoły zapraszamy osoby z dyplomem ukończenia uczelni wyższej, zaangażowane w pracy nad własnym rozwojem oraz pracujące w praktyce psychologicznej. W procesie rekrutacji Kandydaci wypełniają ankietę oraz odbywają rozmowę kwalifikacyjną.

Szkoła Psychoterapeutów i Trenerów Grupowych jest akredytowana przez: EAGT i Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zmieniony: Wtorek, 21 Czerwiec 2011 22:25  

Czerwiec 2020 Lipiec 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Będzie

There are no upcoming events currently scheduled.
Pełny kalendarz