Home Wydarzenia Wydarzenia Zmarł Guillermo Gonzalez Hernandez

Zmarł Guillermo Gonzalez Hernandez

Guillermo Gonzalez Hernandez

Z głębokim żalem i ogromnym smutkiem przyjmujemy wiadomość o tragicznej śmierci dr Guillermo Gonzaleza Hernandeza, naszego Kolegi i Przyjaciela.

Śmierć zabrała Guillermo w niedzielę 20 stycznia 2013 roku. Wiadomość do nas dotarła dwa dni temu. Zmarł nagle, w pełni sił, pracy twórczej i apetytu na życie.

Urodził się 18 czerwca 1955 roku w Apizaco w stanie Tlaxcala. Tam żył i uczył się. W 1978 roku ukończył wydział leśnictwa  w Uniwersytecie Michoacan a w 1983 roku obronił stopień doktora nauk ścisłych na Wydziale Leśnym Uniwersytetu we Freiburgu. W 1983 roku przyjeżdża do Polski i rozpoczyna współpracę ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na Wydziale Leśnictwa, którą przerwała Jego tragiczna śmierć. Jako leśnik, wykładowca i badacz pracuje w Polsce,  Meksyku, Mozambiku, Gwinei Równikowej. W 1991 roku podejmuje studia w Instituto de Terapia Gestalt de la Region Occidente, które kończy ze stopniem magistra psychologii w 2000 roku. Trzy lata później uzyskuje stopień doktora nauk w dziedzinie psychoterapii egzystencjalnej. Współpracuje z prof. Sergio Vazquezem, twórcą Instytutu INTEGRO w Guadalajarze. W 2004 roku zostaje profesorem – wykładowcą w Instytucie Humanistycznym SINALOA w Culiacan. Jest Dyrektorem ds. Badań i nauczycielem psychoterapii. W październiku 2002 roku przyjeżdża do Krakowa aby zaproponować współpracę naszemu Instytutowi. Jest wykształconym terapeutą Gestalt. Pragnie  podjąć praktykę terapeutyczną i dydaktyczną  w zakresie terapii Gestalt. Pragnie pogodzić swoją pracę inżyniera-badacza z niesieniem pomocy osobom cierpiącym. W latach 2002 – 2006 wspiera rozwój naszego zespołu i przyczynia się do umocowania IIPG na niwie międzynarodowej.

Dr Guillermo Gonzalez Hernandez był poliglotą; oprócz hiszpańskiego biegle mówił po niemiecku, angielsku, polsku, portugalsku, włosku i francusku. Często powtarzał: „człowiek tyle razy żyje ile zna języków”.

Tracimy na zawsze Guillermo,
Osobę Honoru, Przyjaźni, Pracowitości;  Człowieka wielkiego, otwartego Serca i Umysłu;  Obywatela Świata, który nade wszystko ukochał Wolność a na drugą swoją Ojczyznę wybrał Polskę.

Rodzinie  Guillermo składamy wyrazy głębokiego współczucia, głębokiego smutku, głębokiej żałoby.

Cześć Jego Pamięci!

Kwiecień 2019 Maj 2019